April 14, 2022
Europe/Istanbul timezone

Kuantum teknolojileri dünya genelinde geniş ilgi gören ve özellikle kuantum bilgisayarlara dair yaşanan yakın dönemli gelişmelerin ışığında ülkelerin büyük yatırım paketleri açıkladıkları önemli bir teknoloji grubudur. Bu teknolojilere dair toplumsal farkındalığın oluşturulması ve gelecekte bu teknolojiyi geliştirecek, kullanacak kişilerin şimdiden bu teknolojilere dair ilgi ve bilgi düzeylerinin arttırılması ise her ülkenin gündemindedir. İşte bu kapsamda, 14 Nisan günü geçtiğimiz yıldan itibaren ‘Dünya Kuantum Günü’ olarak ilan edilmiştir.

Dünyada onlarca ülkede eş zamanlı etkinliklerle kutlanan bu günün amacı kuantum bilimi ve teknolojilerine dair toplumun talep eden her kesiminin bilgilenebilmesine bir kapı aralamaktır. Biz de TÜBİTAK ULAKBİM ve QTurkey işbirliğiyle 14 Nisan Dünya Kuantum Günü'nü sizlerle yüz yüze olarak, Ankara Merkezimizdeki TÜBİTAK Feza Gürsey konferans salonunda kutlamak istiyoruz!

Etkinlik kapsamında ULAKBİM ve QTurkey’den katılımcılar kuantum teknolojilerine dair yakın dönemli gelişmeleri ve dünyadaki mevcut durumu aktaracak, Ankara’daki farklı üniversitelerden aramıza katılacak olan hocalarımız hem kendi çalışmalarına dair bizleri bilgilendirecek hem de ortak bir panelde sizlerin sorularını yanıtlayacak. Ayrıca etkinliğimiz kapsamında düzenleyiciler, hocalarımız ve diğer paydaşlarla networking yapma imkanınız da bulunuyor. 14 Nisan’ı bizlerle birlikte kutlamak isteyen herkesi aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız!

Etkinliğe yüz yüze ya da Zoom üzerinden çevrim içi olarak katılmak mümkündür. Yüz yüze katılım 120 kişi ile sınırlıdır. Etkinliğe fiziksel olarak katılacak kişilere sunulacak soğuk sandviç ve çay-kahve ikramlarının ayarlanabilmesi amacıyla 5 Nisan 2022 tarihine kadar başvurularını tamamlamalarını rica etmekteyiz. Çevrim içi katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 10 Nisan 2022'dir. Şimdiden hassasiyetiniz için çok teşekkür ederiz.

Etkinliğin dili Türkçedir. Katılım için kayıt olmak zorunludur.

 

Starts
Ends
Europe/Istanbul
Çalıştay TÜBİTAK Feza Gürsey salonunda sınırlı sayıda yüz yüze ve Zoom üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir. Katılım için kayıt olmak gerekmektedir.