March 22, 2023
İzmir
Europe/Istanbul timezone

EuroHPC Ortak Girişimi (EuroHPC JU), Avrupa’da Dünya çapında süper bilgisayar ekosistemi ve veri altyapısı kurmak, rekabetçi ve yenilikçi YBH ve Büyük Veri ekosistemini desteklemek amacıyla kurulmuştur. TÜBİTAK ULAKBİM, 20 yıldır bu alanda çalışmakta ve TRUBA adlı süper bilgisayar kaynaklarıyla ülkemize hizmet vermektedir.

EuroHPC Ortak Girişimi kapsamında açılan çağrılar; CPU ve GPU hesaplama zamanı, veri depolama ve destek kaynakları açısından önemli ihtiyaçları olan ve bu kapsamda büyük ölçekli hesaplama kaynakları gerektiren araştırma alanlarına hizmet etmek için tasarlanmıştır. Çağrıya akademi, endüstri ve kamu sektöründen araştırmacılar başvuru yapabilmektedir.

Destek mekanizmaları, çağrılarla ilgili detaylar, sistemlere erişim politikaları, TRUBA ulusal altyapımız ve diğer bilgilerin aktarılacağı “EuroHPC Çağrıları ve TRUBA Bilgi Günü” etkinliği YABİSAK ve TÜBİTAK ULAKBİM iş birliğinde 22 Mart 2023 Çarşamba günü saat 10:00’da ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonunda düzenlenecektir.

 

     

Starts
Ends
Europe/Istanbul
İzmir
ESBAŞ Teknoloji Merkezi
Ege Serbest Bölgesi, 35410 Gaziemir - İzmir, Türkiye