Sep 21 – 22, 2022
TÜBİTAK Feza Gürsey Konferans Salonu
Europe/Istanbul timezone

Kuantum teknolojileri dünya genelinde geniş ilgi gören ve özellikle kuantum bilgisayarlara dair yaşanan yakın dönemli gelişmelerin ışığında ülkelerin büyük yatırım paketleri açıkladıkları önemli bir teknoloji grubudur. Bu teknolojilere dair toplumsal farkındalığın oluşturulması ve gelecekte bu teknolojiyi geliştirecek, kullanacak kişilerin şimdiden bu teknolojilere dair ilgi ve bilgi düzeylerinin arttırılması ise her ülkenin gündemindedir. İşte bu sebepten dolayı KTHack'22 etkinliği çerçevesinde gerçekleştirilen bu seminerler ile ülke içerisindeki gelişmeleri katılımcılarımıza aktarmaya çalışacağız.

Etkinlik kapsamında TÜBİTAK ULAKBİM ve QTurkey’den katılımcılar kuantum teknolojilerine dair yakın dönemli gelişmeleri ve dünyadaki mevcut durumu aktaracak, Ankara ve diğer şehirlerdeki farklı üniversitelerden aramıza katılacak olan hocalarımız hem kendi çalışmalarına dair bizleri bilgilendirecek hem de ortak bir panelde sizlerin sorularını yanıtlayacak. Ayrıca etkinliğimiz kapsamında düzenleyiciler, hocalarımız ve diğer paydaşlarla kendi network ağınızı genişletebilirsiniz!

Etkinlik TÜBİTAK Feza Gürsey Konferas salonunda (Tunus Cad. No:80 Çankaya/ANKARA) yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir. Toplantıya katılım 130 kişi ile sınırlıdır. Etkinliğe katılacak kişilere sunulacak soğuk sandviç ve çay-kahve ikramlarının ayarlanabilmesi amacıyla 13 Eylül 2022 tarihine kadar başvurularını tamamlamalarını rica etmekteyiz. Şimdiden hassasiyetiniz için çok teşekkür ederiz. Katılım için kayıt olmak gerekmektedir.


NOT:

* Katılımcılara seminer sonunda herhangi bir katılım belgesi veya sertifika verilmeyecektir.

Starts
Ends
Europe/Istanbul
TÜBİTAK Feza Gürsey Konferans Salonu
Seminerler TÜBİTAK Feza Gürsey salonunda yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir. Katılım için kayıt olmak gerekmektedir.