Aug 9 – 10, 2021
Zoom
Europe/Istanbul timezone


Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği Eğitim Dokümantasyonları

SU2, BASILISK, CodeSaturne Kılavuzları


EuroCC@Türkiye Projesi kapsamında, Yüksek Başarımlı Hesaplama (YBH/HPC) Yetkinlik Merkezi, YBH alanında farkındalık ve yetkinliklerin artırılması ile akademi-sanayi işbirliğinin desteklenmesini hedeflemektedir.

Bu hedefler doğrultusunda, ULAKBİM/TRUBA ve HPC@ODTÜ işbirliği ile, 9-10 Ağustos 2021 tarihleri arasında büyük, orta ve küçük ölçekli firmalar (kamu veya özel sektör) ile startup lara öncelikli olarak düzenlenecek olan EuroCC@Türkiye Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (HAD/CFD) Yaz Okulu nda, aşağıda belirtilen konularda eğitim ve uygulamalar gerçekleştirilecektir:

  • TRUBA YBH Altyapısı Tanıtımı ve Kullanımı ile ilgili Temel Bilgiler

  • Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği'ne Giriş

  • HAD Simülasyonlarında Türbülans Modelleme

  • Açık Kaynak HAD Yazılımları ile Simülasyonlar ve Uygulama Örnekleri (SU2, vb.)

EuroCC@Türkiye HAD Yaz Okulu'nda, HAD ve türbülans modelleme konusunda başlangıç seviyesinde temel bilgiler anlatılacaktır. HAD/YBH alanındaki akademik çalışmalardan ve sanayideki çeşitli uygulamalarından örneklere yer verilmesi planlanmaktadır. Seçilen örnek HAD problemleri, farklı açık kaynak HAD yazılımları ve TRUBA YBH altyapısı kullanılarak uygulamalı olarak anlatılacaktır.

EuroCC@Türkiye HAD Yaz Okulu büyük, orta ve küçük ölçekli firmalar (kamu veya özel sektör) ile startup lara yönelik düzenlenen bir etkinliktir. Kayıt ücretsiz olup etkinliğe katılım için kayıt zorunludur. Firma çalışanı olarak yapılan kayıtlarda kurum e-postası yazılması gereklidir...

Uygulama oturumları kaydı onaylanan tüm katılımcılara açık olacaktır. Fakat ilgili eğitim oturumlarında TRUBA sistemini kullanarak interaktif şekilde eğitime katılacak kişi sayısı sınırlandırılacaktır. Diğer katılımcılarımız eğitim oturumlarında izleyici olarak yer alabileceklerdir.

Düzenlenen diğer okullar, çalıştaylar ve SME'lere verilen destekler için lütfen HPC@ODTÜ sayfalarını ziyaret ediniz.

Sorularınız ve önerileriniz için ncc@ulakbim.gov.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.
 

EuroCC@Türkiye projesi kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklere Indico etkinlik sayfasından ulaşabilirsiniz.


 
EuroCC ve TRUBA Twitter Adresleri:
 

 

                                                            

Starts
Ends
Europe/Istanbul
Zoom