March 13, 2024
Zoom
Europe/Istanbul timezone

Etkinliğin videosunu izlemek için tıklayınız.

EuroHPC Ortak Girişimi (EuroHPC JU), Avrupa’da Dünya çapında süper bilgisayar ekosistemi ve veri altyapısı kurmak, rekabetçi ve yenilikçi YBH ve Büyük Veri ekosistemini desteklemek amacıyla kurulmuştur. 

EuroHPC JU kapsamında açılan çağrılar; hesaplama zamanı, veri depolama ve destek kaynakları açısından önemli ihtiyaçları olan ve bu kapsamda büyük ölçekli hesaplama kaynakları gerektiren araştırma alanlarına hizmet etmek için tasarlanmıştır. Çağrıya akademi, endüstri ve kamu sektöründen araştırmacılar başvuru yapabilir. Çağrılara ilişkin genel bilgiye web sayfamızdan erişebilirsiniz. 

Çağrılarla ilgili detaylar, destek mekanizmaları, sistemlere erişim politikaları ve diğer bilgilerin sağlanacağı EuroHPC Proje Çağrıları Bilgi Günü, EuroCC 2 projesi kapsamında TÜBİTAK ULAKBİM tarafından 13 Mart 2024 tarihinde çevrim içi olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. 

-------------------------------------------------------------------------------

Acknowledgments

This event was supported by the EuroCC 2  project.

EuroCC 2 project has received funding from the European High-Performance Computing Joint Undertaking (JU) under grant agreement No 101101903. The JU receives support from the Digital Europe Programme and Germany, Bulgaria, Austria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Lithuania, Latvia, Poland, Portugal, Romania, Slovenia, Spain, Sweden, France, Netherlands, Belgium, Luxembourg, Slovakia, Norway, Türkiye, Republic of North Macedonia, Iceland, Montenegro, Serbia.

  

      

Starts
Ends
Europe/Istanbul
Zoom
Bilgi gününün Zoom bağlantısı yalnızca etkinliğe kayıt olan katılımcılara gönderilecektir.