Uzmanına Sorun - (TRUBA)

Europe/Istanbul
Zoom

Zoom

Description

 

TÜBİTAK ULAKBİM Yüksek Başarımlı ve Grid Hesaplama Merkezi, ülkemizdeki tüm araştırma kurumları ve araştırmacılarımıza yüksek başarımlı hesaplama ve veri depolama alanı sağlayan ulusal bir merkezdir. Bu merkez, TÜBİTAK Bilim Kurulu kararı ile Türk Ulusal Bilim e-Altyapısı (TRUBA) ismi ile anılmaktadır. 

EuroCC Seminerleri kapsamında bu haftaki etkinliğimizi TRUBA ile ilgili soru-cevap kısmına ayırdık. Kullanıcıların e-posta aracılığıyla tanıdığı uzmanımız Sefa Arslan tarafindan gerçekleştirilecek olan bu etkinlik kısa bir sık sorulan sorulara cevaplar sunumu ile başlayacak. Sonrasında ise canlı yayında TRUBA kullanımı sırasında karşılaşılaştığınız sorunları yönelteceğiniz bir oturum gerçekleştirilecektir.

Bu oturum aktif TRUBA kullanıcıları için hedeflenmiş olup, yeni başlayanlar için ayrı bir etkinlik planlanmıştır.

 

  • 1
   TRUBA kullanımı hakkında sık sorulan sorular

   Bu bölümde TRUBA uzman ekibinden Sefa Arslan, kullanıcıların sıklıkla sorduğu sorulara cevap verecek.

   Yeni başlayanlar için ayrı bir etkinlik duzenlenmiş olup, bu konuşma TRUBA'da iş koşturmuş kullanıcılar için hedeflenmiştir.

   Speaker: Sefa Arslan (TRUBA)
  • 2
   Uzmanına Sorun

   Bu bölümde TRUBA kullanımı ile ilgili sorularınızı canlı olarak sohbet ortamında uzmanımıza yöneltebilirsiniz. Bu bölümün sonunda ayrıca görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

   Speaker: Sefa Arslan (TRUBA)